Staff at Bridgewater

Headteacher: Mrs Alison Harvey  
Deputy Headteacher: Mrs Frances Troop  
Assistant Headteacher: Mrs Laura White  
     
   Teaching Assistants
Nursery Mrs Karen Gilkes Nursery Lead Mrs Catherine Tortora
    Mrs Susan Smith Manze
    Miss Amber Sherlock
    Mrs Ina Iaciofano
   Teachers   
Early Years    
R Hepworth Mrs Jessica Wise (Early Phase and Year Group Leader) Miss Bernadette Geneta
R Van Gogh Miss Emma Valentine Mrs Sam Beirne
R Kandinsky Miss Jessica Baxter Miss Polly-Anna Webster
     
Year 1    
1 Kusama Miss Tamzin Williams (Middle Phase and Year Group Leader) Miss Katie Arnold/Mrs Elizabeth Bedford
1 Goldsworthy Mrs Susannah Hollingsworth/Mrs Olivia Bray Miss Kristina Vigo
1 Ringgold Mr Toby Sharp Miss Joanna Crocker/Mrs Rose Leggatt
    Mrs Dorothee Rose
     
Year 2    
2 Kahlo Miss Gemma Knight (Year Group Leader) Mrs Mandy Parker/Mrs Faye Brown
2 Magritte Mrs Claire Coleman/Mrs Heidi Douglas Miss Eden Masson
2 Maurice Miss Jessica Lee Mrs Holly Hinde
     
Year 3    

3 Hudson

Mrs Nicola Redden (Year Group Leader)/Miss Scarlett Gillett

Mrs Sarah Manns

3 Thomas Mrs Trupti Karavadra/Miss Ella-Mae Stagg Mrs Jennifer Caine
3 Hockney Mrs Gill Douglas Mrs Kerrie Fayed & Mrs Sarah Dempsey
     
Year 4    
4 Milhazes Miss Beth Conroy (Year Group Leader)    /Mrs Hannah Watt Mrs Michelle Tate
4 Wiltshire Mr Ben Ebsworth Mrs Michelle O'Hanlon
4 Fraser Mr Heather Burlington Mrs Theresa Watts/Mrs Julie Woodard
     
Year 5    
5 Mazari Ms Rebecca Marr Mrs Claire Howe
5 Gaudi Mrs Lenka Watson Mrs Joanna Hillery
5 Basquiat Miss Sophie Holmes  (Year Group Leader)     Mrs Laura Bayes
     
Year 6    
6 Vasarely Mrs Karen Hallett (Year Group Leader)/Mrs Emma Spatchger Mrs Saima Masood
6 Banksy Mr Scott Lagdon  (Year Group Leader - Thursday and Friday)  Mrs Nicola Dalby
6 Warhol Miss Hayley Brown & Miss Victoria Tsang Miss Rosie Peal
     
SEN Team Higher Level Teaching Assistants
Mrs Nicola Redden (SENDco)   Mrs Cheryl Gill (Early Years)
Mrs Victoria Ashby   Miss Rhiannon Heycock (Year1 )
Mrs Louise Thomas  Mrs Kristina Cressey (Year 2)
Mrs Archana Odedra   Mrs Sharon Burrows (Year 3)
Mrs Debbie Attreed   Mr Christian Howard (Year 4)
    Mrs Laura Washington (Year 5)
    Miss Kirsty Morley (Year 6)
     
School Business Manager Mrs Hilary Atlas Lunchtime Supervisors
Office Manager Mrs Julie Breakwell Mrs Carina Novakovic
Receptionist/Administrator Mrs Jackie Agostini Mrs Pippa Bennie
Finance Administrator Mrs Michelle Martin Mrs Dinusha De Silva
Office Administrator Mrs Jane McCloy Mrs Ravinder Duhra
HR Administrator Mrs Emma Watson Mrs Janet Foster
Library Support Mrs Danielle Tasher Mrs Sharon Holder
    Mrs Janet Hopper
    Mrs Clare Howe

Out of School Club

  Mrs Donna Knight
Mrs Heather Montgomery  (Manager) Mrs Rose Leggatt
Mrs Rose Leggatt  (Deputy) Mrs Saima Masood
Mrs Joanna Crocker   Miss Danielle Robertson
Mrs Dinusha De Silva   Mrs Lisa Sharp
Mrs Jane Fairlamb   Miss Michelle Tate
Mrs Sharon Holder   Miss Kerry Weston
Mrs Helen Yates   Mrs Helen Yates
Mrs Danielle Robertson   Mrs Nicola Mitchell
Miss Kristina Vigo    Mrs Stacey Summers
    Mrs Dorothee Rose
    Mrs Susan Smith Manze
    Mrs Alisa Mustafaraj
     
     

Upcoming Events

No events found

School Awards