Staff at Bridgewater

Headteacher: Mrs Alison Harvey  
Deputy Headteacher: Mrs Frances Troop  
Assistant Headteacher:    
     
NurseryNursery Lead  Teaching Assistants
  Mrs Karen Gilkes  Mrs Catherine Tortora
    Miss Amber Sherlock
    Mrs Ina Iaciofano
     
 Early Years  Teachers   Teaching Assistants
R Hepworth Mrs Jessica Wise (Early Phase and Year Group Leader) Mrs Faye Brown   &      Mrs Jennifer Brickwood
R Van Gogh Miss Emma Valentine Mrs Anne Quinn
R Kandinsky Mrs Claire Coleman   &             Mrs Olivia Bray Miss Bernadette Geneta
     
Year 1    
1 Kusama Miss Tamzin Williams (Middle Phase and Year Group Leader) Mrs Michelle O'Hanlon
1 Goldsworthy Mrs Susannah Hollingsworth & Mrs Kelly Spina  
1 Ringgold Miss Mohima Bibi Miss Katie Arnold   &     Mrs Elizabeth Bedford
    Miss Alex Brack
     
Year 2    
2 Kahlo Miss Gemma Knight (Year Group Leader) Miss Kerry Mills    &     Mrs Dorothee Rose
2 Klimt Mr Ben Ebsworth Mrs Holly Hinde
2 Maurice Miss Jessica Lee Mrs Mandy Parker
     
Year 3    

3 Thomas

Mrs Trupti Karavadra   &                Mr Christian Howard

Mrs Sarah Manns

3 Hudson Miss Laura Adnett Miss Joanna Poole  &   Mrs Sam Beirne
3 Hockney Mrs Gill Douglas  
     
Year 4    
4 Milhazes Ms Rebecca Marr Mrs Terri Watts   &         Mrs Julie Woodard
4 Wiltshire Mrs Nicola Redden    &              Miss Victoria Tsang Mrs Jo Crocker
4 Fraser Miss Heather Burlington Mrs Sarah Dempsey
     
Year 5    
5 Mazari Mrs Kayleigh Range    &            Mrs Hannah Watt Miss Michelle Tate
5 Gaudi Mrs Lenka Watson Miss Shauna Price
5 Basquiat Mrs Heidi Douglas     &              Mrs Alex Wooder    Mrs Archana Odedra
     
Year 6    
6 Vasarely Mrs Karen Hallett    &                 Mrs Emma Spatcher Mrs Debbie Attreed  &    Mrs Dinusha De Silva
6 Warhol Miss Sophie Holmes Mrs Laura Bayes
6 Banksy Mr Scott Lagdon Miss Emma Ottaway
    Miss  Rosie Peal
    Mrs Saima Masood
    Mrs Susannah Hsu (MFL)
     
SEN Team Higher Level Teaching Assistants
Mrs Nicola Redden (SENDco)   Mrs Cheryl Gill (Early Years)
Mrs Victoria Ashby (Learning Mentor)   Mrs Sharon Burrows (Year1 )

Mrs Louise Thomas (Parent

Link worker)

Mrs Kristina Cressey (Year 2)
    Mrs Rhiannon Heycock (Year 3)
    Mrs Jennifer Caine        (Year 4)
    Mrs Laura Washington (Year 5)
    Miss Scott Kennedy      (Year 6)
     
School Business Manager Mrs Hilary Atlas Lunchtime Supervisors
Office Manager Mrs Julie Breakwell Mrs Carina Novakovic
Receptionist/Administrator Mrs Jackie Agostini Mrs Pippa Bennie
Finance Administrator Mrs Michelle Martin Mrs Dinusha De Silva
Office Administrator Mrs Jane McCloy Mrs Ravinder Duhra
HR Administrator Miss Emma Watson Mrs Janet Foster
Library Support Mrs Danielle Tasher Mrs Sharon Holder
 Nursery Cleaner  Mrs Sarah England Mrs Janet Hopper
    Mrs Donna Knight

Out of School Club

  Mrs Saima Masood
Mrs Heather Montgomery  (Manager) Miss Danielle Robertson
Mrs Jane Fairlamb (Deputy) Mrs Lisa Sharp
Mrs Joanna Crocker   Miss Michelle Tate
Mrs Dinusha De Silva   Mrs Alisa Mustafaraj
Mrs Danielle Robertson   Miss Jessica Love
Mrs Sharon Holder   Mrs Stacey Summers
Mrs Helen Yates   Mrs Dorothee Rose
Miss Bernadette Geneta    
Miss Alex Brack    
     
     
     
     
     

School Awards